2in1: Tükör és dekoráció egyben
Tükrök minden lakásba kellenek, ezek alap elemei az otthonainknak, mint a székek és az asztal. Nem utolsó sorban pedig nagyon jó dekorációs eszközök is, úgyhogy nem szükséges leragadni az egyszerűbb daraboknál, nyugodtan lehetünk bátrak, hiszen 1-1 mutatósabb darabbal vagy kompozícióval két legyet is üthetünk egy csapásra.
Tükröt 3 okból kifolyólag szoktunk tenni: 1. funkcionálisan, hogy lássuk magunkat és ne elkenődött rúzzsal induljunk munkába, 2. a tér tágítása és világosítása miatt, 3. pusztán dekorációs célokat szolgál.
Azonban a fentiek egyike se határozza meg hogy a tükör milyen keretben legyen és milyen formájú, a rendeltetését ezektől függetlenül teljesíti.
A tárgy, ami ha van, fel sem tűnik, de ha nem lenne, azonnal megéreznénk a hiányát.
A tükör, bár alapvető háztartási tárgy, vannak országok (pl. Kuba), ahol az ablaküveghez hasonlóan csak kivételes esetben része egy hétköznapi háztartásnak, lévén hiánycikk. Legyünk hálásak a sorsnak, hogy nekünk nem kell nélkülöznünk ezt a hétköznapi tárgyat, ami igen sokoldalú dekorációs elem is. Az alábbiakban megmutatjuk, hova érdemes tükröt tenni a lakásban, mennyit, mikor lesz általa egy helyiség világosabb, tágasabb, vizuálisan érdekesebb.
"Tükröm, tükröm, mondd meg nékem, ki a legszebb a vidéken?" - hangzik a kicsik és nagyok által is ismert, tükörrel kapcsolatos idézet.
A tükör nemcsak a szépet mutathatja meg: maga a tárgy is lehet elbűvölő, az ünnepekhez közeledve pláne adja magát, hogy ne kizárólag magadat, hanem a tetszetős dekorációt is nézegesd, ha elmész előtte.
Legyen szó előszobai vagy fürdőszobatükörről, mind gyönyörűen mutat, ha egy kicsit feldobod őket. Akár a különböző helyiségekbe különböző stílusú dekorációt is kitalálhatsz, az előszobatükör viszont mindennap szem előtt van, és a vendégek is megcsodálhatják. Vannak, akik a sok, nagyméretű tükörre esküsznek, míg mások a visszafogottabb, kisebb üveglapokban szeretik nézegetni magukat. Ezek a díszítések minden méreten és formán jól mutatnak!
forrás: